KONST / Litografier / Litografi 6662267
nr 666 2267
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Litografi, Albin Amelin (1902-1975), onumrerad, 36x46
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
måndag 8 november 2010
kl 19:58:00
100 kr
200 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin